Güneş Enerji Santralleri

Anahtar Teslim Tesis Kurulum Hizmetleri

Beştepe Enerji, Güneş Enerji Santrallerinde Projelerinizin başarılı bir şekilde hayata geçirilmesi için en verimli sistem tasarımı, malzeme tedariği, saha kurulumu, TEDAŞ kabulünün yaptırılması, işletme ve bakımını kapsayacak şekilde anahtar teslim hizmetler sunmaktadır.

Proje & Mühendislik Hizmetleri

Beştepe Enerji, tecrübesi ve uzman kadrosuyla, güneş enerjisi santralleri için müşterilerine mühendislik, projelendirme ve TEDAŞ onay hizmetlerini sunmaktadır. Projelendirme ve mühendislik hizmetlerimiz kendi bünyemizde bulunan proje grubumuzca yapılmaktadır.

Scada / Otomasyon Sistemleri

Güneş enerjisi santrallerinin uzaktan izlenebilmesi, verilerin kaydedilmesi ve uzaktan kumanda edilebilmesi için GES Enerji Scada/Otomasyon sistemleri çözümleri sunmaktayız.

Orta Gerilim Sistem Tasarım ve Kurulumu

Beştepe Enerji, güneş enerjisi santrallerinin Orta Gerilim hücreleri ve köşklerinin temininde sektörün önde gelen yerli ve yabancı üreticileri ile çalışmaktadır. Orta gerilim hücreleri ve ilgili beton köşkler veya dağıtım merkezi binalarının temini, montajı, kurulum ve devreye alma işlerinde anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Enerji Nakil Hatları

Güneş enerjisi santrallerinin şebekeye bağlanması için gerekli Enerji Nakil Hatları işleri ile ilgili mühendislik hesaplamaları, projelendirme, projenin TEDAŞ ve Dağıtım şirketleri onayı, malzeme tedariği, montaj ve kurulum işlerini yapmaktayız.

Bakım Onarım ve Servis Hizmeti

Beştepe Enerji, kurulumunu ve TEDAŞ kabulünü yaptırmış olduğu tesisler için sözleşme kapsamında yatırımcılarına süreli servis hizmeti vermektedir. Bu hizmet kapsamında herhangi bir arıza durumunda teknik servisimiz tesise en kısa sürede müdahalede bulunarak olası üretim kayıplarını ortadan kaldırmaktadır. Sözleşme kapsamındaki servis süresinin dolmasından sonra ise bakım ve servis hizmeti anlaşmalarımız opsiyonel olup yıllık sözleşme karşılığında uzman ekiplerimiz tarafından tesisin tamamı periyodik kontrolden geçirilerek verilmektedir.

Denetim Hizmetleri

Beştepe Enerji, Güneş enerji santrallerinizin uluslararası standartlarda yapılmasını sağlamak, ileride yaşanabilecek sıkıntıların tedbirlerini yapım aşamasında almak, santrallerinizin uzun yıllar sorunsuz hizmet verebilmesini sağlamak, kurulumu tamamlanmış santrallerde üretim düşüklüğü sebeplerini raporlayarak verimin artmasını sağlamak ve sizin adınıza EPC sözleşmesinden devreye almaya kadar geçen tüm süreçte süpervizörlük hizmetlerini vermek amacıyla aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır;

  • Onaylanan Dizayn Projelerinin Sahada Uygunluğunun Kontrol Edilmesi,

  • Proje Yönetimi ve Takibinin Yapılması

  • Fabrika Kabul Testlerinde (FAT) Refakat Edilmesi

  • Santralin Devreye Alma Sürecinde Teknik Danışmanlık Hizmetleri

  • EN 62446: Şebeke Bağlantılı Fotovoltaik Sistemler – Sistem Dokümantasyonu, Devreye Alma Deneyleri ve Muayene İçin Asgari Kurallar” Standardına Göre PV Sistemlerin Denetimi

  • Açık devre (Voc) ve çalışma gerilimi (Vmpp)

  • Kısa devre (Isc) ve çalışma akımı (Impp)

  • İzolasyon direnci, I-V ölçümleri, Termal denetimler

  • Sahada PV Sistem Testleri ( I-V Testleri, Spot-check testler, Performans Testleri, Termal Kamera ile Denetim vb.)

Sürekli Performans Ölçümü

IEC 61724 standartlarına göre santral üzerine düşen ışınım, dizi sıcaklığı ve santral ana toplama panosunda bulunan ölçüm sayacındaki veriler bir mikro bilgisayar aracılığıyla işlenerek internet üzerinden sunucuya gönderilir.

Bu sayede santralin performans katsayısının yanı sıra anlık olarak beklenen ve mevcut enerji üretim değerleri karşılaştırılabilir. Bu karşılaştırma kullanıcıya santralin çalışma verimi hakkında bilgi vermesinin yanı sıra santralde oluşan, performans kaybına neden olan arızaların tespitine de imkân sağlamaktadır.

Verimlilik Artırıcı Çözümler (Ar-Ge)

Saha şartları ve hatalı proje uygulamalarına yönelik çözümler üretilerek proje verimliliğinin %2 ila %5 arasında artmasını sağlanmaktadır.

Yapılacak ar-ge çalışması sonucunda santralin ileriki seviyede oluşabilecek sıkıntıları belirlenerek tedbir alınması sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve size özel hizmetlerimiz için iletişime geçin